140 Medios en galego

Mapa de medios en galego realizado por Óscar Barral

Seguimos, ano a ano, actualizando esta lista de medios en galego. O ano pasado xuntáramos máis de 100, e este ano quedamos impresionados ao atoparmos 40 novas propostas comunicativas na lingua, que aquí recollemos:

MEDIOS EN GALEGO (Activos xaneiro 2021) LIGAZÓN
40 Nordés https://www.facebook.com/Os40Nordes/
5FM https://5fm.es/
A Cuarta Parede http://www.acuartaparede.com/
A Louriña https://xornal21.com/sec/a-lourina
A Nosa Terra https://anosaterra.com/
A Movida Vigo https://amovida.gal/
A Nova Peneira http://www.anovapeneira.gal/
A que cheira papá http://aquecheirapapa.com/
A Trabe de Ouro
A viñeta de Schordinger https://www.aviñetadeschrödinger.gal/
A Voz de Vilalba http://www.avozdevilalba.gal/
Ábretedeorellas https://www.facebook.com/abretedeorellas/
Adiante.gal https://adiante.gal/
Agora.gal (próxima apertura) https://agora.gal/
AmariñaXa https://amariñaxa.com/
AMSGO! http://revistaamsgo.com/
Ames Radio https://www.facebook.com/radioamesmunicipal/
As Nosas https://asnosas.gal/
Badal Novas https://badalnovas.com/
Balea https://balea.gal/
Barrios https://www.periodicobarrios.com/
Biosbardia https://biosbardia.wordpress.com/
Caleidoscopica Revista https://caleidoscopica.gal/
Campo Galego https://www.campogalego.gal/
Canal Barbanza https://www.canalbarbanza.com/WCBar/
Canal Rias Baixas https://www.canalriasbaixas.com/
Canle Ribeira Sacra https://www.canleribeirasacra.gal/
Canto Ghalpón https://cantoghalpon.gal/
Cerna Revista http://adega.gal/revistacerna/portada.php
Cerne https://www.asetem.com/category/xornal-cerne-asetem/
Código Cero https://codigocero.com/
Comarcasnarede https://www.comarcasnarede.com/
Coralia https://coralia.gal/
Crónica 3 http://www.cronica3.com/
Crónicas da comarca https://www.facebook.com/cronicasdacomarca/
CUAC FM https://cuacfm.org/
CulturaGalega https://culturagalega.org
Diario Liberdade https://gz.diarioliberdade.org/
Diario do Támega https://www.diariodotamega.es/
Dende a Limia https://www.dendealimia.com/
Disquecool https://www.disquecool.com/
DZ Dixital https://www.facebook.com/dzdixital
Ecos da Comarca https://www.ecosdacomarca.com/
En Común http://www.encomun.es/
Entre Nós https://www.entrenosdigital.com/
Erregueté https://erreguete.gal/
Fervenzas Literarias https://www.fervenzasliterarias.gal/
Galicia Cinexética http://www.galiciacinexetica.com/
Galicia Confidencial https://www.galiciaconfidencial.com/
GalizaLivre https://www.galizalivre.com/
GCiencia https://www.gciencia.com/
Grial https://editorialgalaxia.gal/revista-grial/
GZmusica http://www.gzmusica.com/
Historia de Galicia https://historiadegalicia.gal/
Inviable Revista http://www.revistainviable.gal/
Irimia https://irimia.gal/
Kallaikia https://www.aeg.gal/revista-kallaikia
Lalín e Comarca http://www.lalinecomarca.es/
Lindeiros https://lindeiros.gal/
Lugo Xornal http://lugoxornal.gal/
Luzes https://revistaluzes.com/
Mallando no Android https://mallandonoandroid.gal/
Mazarelos https://www.mazarelos.gal/
Nós Diario https://www.nosdiario.gal/
Nós Televisión https://nostelevision.gal/
Nova Fantasía https://novafantasia.com/
Novas da Galiza http://novas.gal/
Novas de Turonio
Novas do Eixo Atlántico http://www.novasdoeixoatlantico.com/
O Barbanza https://obarbanza.gal/
O Dez https://www.facebook.com/O-DEZ-711700928964408/
O Farelo
Ollaparo https://ollaparo.gal/
O Papagaio https://www.opapagaio.gal/
O Rosaleiro http://www.noticiasorosal.es/
O Sil.info https://www.osil.info/
Orgullo Galego https://orgullogalego.gal/
Palavra Comun https://palavracomum.com/
Ponte nas ondas http://pontenasondas.org/
Pontevedraviva https://www.pontevedraviva.com/
Portal Galego da Lingua https://pgl.gal/
Praza https://praza.gal/
Primeira Noticia https://www.facebook.com/Primeira-Noticia-Comarca-de-Ordes-228706707313487/
Proxecto Neo http://proxectoneo.blogspot.com/
Que pasa na Costa https://www.quepasanacosta.gal/
Radio Allariz
Radio Arzúa https://www.facebook.com/Radio-Arz%C3%BAa-212761222127896/
Radio As Nogais https://nogais107fm.radiostream123.com/
Radio Burela https://www.facebook.com/radioburela/
Radio Caldas
Radio Cerceda http://www.rtvcerceda.com/
Radio Culleredo
Radio Estrada http://www.radioestrada.com/
Radio Eume (As Pontes)
Radio Fene https://www.radiofusion.eu/
Radio Foz https://www.facebook.com/Radio-Foz-105330696298923/
Radio Galega http://www.crtvg.es/rg
Radio Lalín https://www.facebook.com/RadioLalin/
Radio Melide https://www.facebook.com/radiomelide/
Radio Negreira https://www.facebook.com/radionegreira
radiONeria (Corcubión) http://radioneria.blogspot.com/
Radio Nordés (Cadena Ser) https://cadenaser.com/emisora/radio_nordes/
Radio Oleiros http://www.oleiros.org/portlet-radio-oleiros/radio.htm
Radio Ordes http://radioordes.blogspot.com/
Radio Piratona https://sindominio.net/piratona/
Radio Quiroga
Radio Redondela https://www.radioredondela.com/
Radio Roncudo https://radioroncudo.wordpress.com/
Radio Salnés (Cambados) https://www.facebook.com/arousasiradio
Radio Tui https://www.facebook.com/RadioMunicipaldeTui/
Radio Valga https://www.facebook.com/Radio-Valga-178105188899457/
Radio Valladares https://www.facebook.com/RadioValladares/
Radio Xallas http://www.santacomba.es/
Radiofusión https://www.radiofusion.eu/
Revista Feminista Andaina https://www.andainamulleres.gal/
Revista Feminista Revirada http://reviradafeminista.com/
Revista Morcego https://revistamorcego.com/
Revista Nalgures https://www.estudioshistoricos.com/?page_id=18
Revista Pincha http://revistapincha.gal/
Sprintmotor http://www.sprintmotor.com/
Sondolouro http://www.sondolouro.com/
SurfGZ https://www.surfgz.com/
Televinte Chantada https://www.facebook.com/televintechantada
Televisión de Galicia http://www.crtvg.es/
Tempos Novos https://temposdixital.gal/
Teo Vivo https://www.facebook.com/teovivo
TerrachaXa http://terracha.xa
Vaca Pinta https://vacapinta.com/
Vinte https://vinte.praza.gal/
Xarda https://xarda.gal/
Xornal de Betanzos https://xornaldebetanzos.gal/
Xornal 21 https://xornal21.com/
Xornal de Lemos http://xornaldelemos.gal/
Xornal da Mariña http://xornaldamariña.gal/
Xornal de Vigo http://xornaldevigo.gal/
Zona Press https://twitter.com/presszona?lang=gl